wtorek, 26 lipca 2011

344. PIRAN

Ta przepiękna oficjalna pocztówka ze Słowenii przybyła od Darji :) Jest taka ładna, że nie mogę się napatrzyć.  
Piran to jedna z tych miejscowości, którą będąc w Słowenii po prostu trzeba odwiedzić. I nie chodzi wcale o to, że to jedno z tych miejsc, w których „trzeba” być, ale o fakt, że szkoda czegoś takiego przegapić!

 

343. NIEMCY

Bardzo ładna oficjalna pocztówka od Doro :) 

342. FINLANDIA

środa, 20 lipca 2011

341. LAJKONIK - KRAKÓW. ZLOT POSTCROSSERÓW!!!

Niesamowita pocztówka ze zlotu Postcrosserów, który odbył się w Krakowie 16.07.2011 :D Pocztówkę wysłał mi Zbyszek - Petitek i ogromnie mu dziękuję, bo to fantastyczna pamiątka, choć sama nie mogłam uczestniczyć w tym spotkaniu :)
Na pocztówce zostało zebranych 20 podpisów uczestników spotkania :) Oprócz podpisu Petitka są podpisy:
- Martiny,
- Siadulka,
- Monasi4,
- Anusiak85,
- Enderejew,
- Evelayn,
- Delenn-mir,
- Get-me-out
- Desirka,
- Pasażerka,
- Cleo,
- Drakkainen,
- Kasss,
- Jasiek,
- Ayuto,
- Hedonic,- Romanek,
- Pscolka- jo
- Mishi

DZIĘKUJĘ :D

340. BRUKSELA

Dzisiejsza oficjalna pocztówka z Belgii od Theo :)

wtorek, 19 lipca 2011

339. TYGRYS

I ostatnia pocztówka z Zoo :) Moje ulubiony kotowaty czyli Tygrys :) Był bardziej łaskawszy niż Lew i podniósł "łepek" do góry chociaż tyle mogłam go zobaczyć mniej więcej w jakieś okazałości hehehe

338. PINGWINY

Dzięki Londynowi mogłam w końcu zobaczyć pingwiny na żywo :D:D:D iiii są fantastyczne, słodkie i wspaniałe :) Miałam okazję oglądać całą celebracje ich karmienia, która była komentowana dla tłumu ludzi, przy plaży dla pingwinów :D:D:D Zdjęcia jakie miałam okazję zrobić będą pamiątka na zawsze a pocztówki z tymi cudownymi zwierzaczkami nie mogło zabraknąć w mojej kolekcji :D

337. LEW

Pocztówka z wyprawy do londyńskiego Zoo :) Jak kiedyś na żywo zobaczę tak mordkę lwa to będzie chyba jakieś święto :P Jak zwykle tylko spał i nic nie robił, ale jak było napisane przy terenie dla lwów, są tylko aktywne gdy zbliża się polowanie hehehe

336. Gütersloh

Oficjalna pocztówka z Niemiec od Jenny :)

335. ROSJA

Oficjalna pocztówka z Rosji od Marina :)

334. TAJWAN

Oficjalna pocztówka z Tajwanu od Nancy :) Nie wiem jak nazywają się ptaki przedstawione na pocztówce ale właśnie je widziałam podczas niedzielnej wyprawy do Londyńskiego Zoo :) Szkoda, że nie zapamiętałam nazwy.

sobota, 16 lipca 2011

333. MARILYN MONROE

Nic dodać, nic ująć :D Kolejna moja zdobycz pocztówkowa :)

332. OLD BUS

Moja zdobycz, przedstawiająca autobusy, które kursowały 1910 roku, oczywiście w tle widać słynnego Big Bena a autobusy jadą przez most Westminsterski.

331. SZYMPANSE

Hmm prawda, że są rozbrajające ??? :D:D:D Jak można było ich nie kupić :) To kolejna zdobycz z moich wypraw po Londynie :)

330. POLSKA SZTUKA LUDOWA

To już ostatnia pocztówka otrzymana od Martyny :) Czuję się taka nasycona polskością dzięki tej wspaniałej wymianie :) Ta pocztówka przedstawia ręcznie strzyżoną wycinankę łowicką. Prawda, że piękna ? :) Pozytywnie nastraja tak kolorowe arcydzieło :D

329. POLSKIE STROJE LUDOWE

Pocztówka od Martyny, bo jakby inaczej :D Stroje ludowe w Polsce są bardzo oryginalne, kolorowe i bardzo charakterystyczne :) Ile bym dała, żeby kiedyś móc takowy założyć :) Czułabym się taka dumna nosząc takie cudo :)

328. GODŁO POLSKI

Dla "odmiany" pocztówka od Martyny :) Tym razem bardzo ładna pocztówka przedstawiająca godło Polski, a przy okazji pocztówka ma oryginalny kształt :) Bardzo wzbogaci moją kolekcje :)

327. "NASZA POLSKA PIĘKNA"

Pocztówka od Martyny. Koguciki są urocze.

326. POLSKA

Pocztówka od Martyny :) Tym razem przedstawia Polskę podzieloną na województwa i herby województw.

325. POLSKI FOLKLOR

Pocztówka z prywatnej wymiany od Martyny :) Martyna obdarzyła mnie cudownymi patriotycznymi pocztówkami :)

324. Jezioro Garda

Dzisiejsza oficjalna pocztówka, która przyszła do mnie z Finlandii, ale przedstawia Jezioro Garda we Włoszech.

323. WIEDEŃ

Dzisiejsza pocztówka prosto z Wiednia :) Oglądając wszystkie piękne budynki na pocztówce od razu zapragnęłam pojechać i zwiedzić to jakże piękne miasto :)

322. HOLANDIA

  
Dzisiejsza pocztówka z Holandii. Już druga z tej serii. A na kopercie były przyklejone przepiękne znaczki :)

środa, 13 lipca 2011

321. DREZNO

320. JEZIORO SOLIŃSKIE

Wygrana w loterii zorganizowanej przez Kate8722 :) Kartka jest super :) Bardzo mi się podoba :)

319. ŁUK TRIUMFALNY

318. KOPENHAGA

 
Serce Kopenhagi stanowi długi deptak o nazwie "Strøget", wzdłuż którego znajdują się eleganckie sklepy. W jednym kierunku prowadzi on do Placu Ratuszowego i Tivoli, w drugim zaś do Teatru Królewskiego, malowniczego bulwaru Nyhavn oraz licznych galerii sztuki.

317. DRAMMEN

316. CHINY

315 LONDON EYE

Ostatnia z moich ostatnich zdobyczy to  London Eye. Ta atrakcja najbardziej mnie przeraża. Robi nie samowite wrażenie i widok z takiej kabiny musi być wspaniały, ale stojąc u podnóża tego giganta zawsze tchórze i nie mam odwagi wsiąść hehehe wiem jestem dziwna :P Panoramę jaką można obejrzeć z kapsuły rozciąga się na 48 km. Kapsuł jest w sumie 32 i każda mieści maksymalnie 25 osób czyli nad ziemią równocześnie może być 800 osó. Cały obrót trwa 30 minut a koło porusza się 0.8 km/h.

314. BUCKINGHAM PALACE

Pierwsza pocztówka przedstawiająca Pałac Buckingham, która na prawdę mi się podoba. Jak dla mnie front pałacu nie jest zachwycający. Pamiętam moje pierwsze słowa jak zobaczyłam pałac: "I to jest ten cały Pałac?!?!?!" hehehe Nic specjalnego, ale ta pocztówka przedstawia bardzo ciekawe ujęcie :)

313. TRAFALGAR SQUARE - BIG BEN

To miejsce jest szczególnie często przeze mnie odwiedzane, ponieważ zawsze w tej okolicy kupuję masową ilość pocztówek, które idą w świat w ramach postcrossingu :D Zawsze wzbudza to głupkowaty uśmiech sprzedawców lub po prostu pytają, po co mi aż tyle hehehe. Często czuję się jak głupek hehehe ale to dużo wygodnie pojechać raz i obkupić się na jakiś czas i mieć z głowy :P Zamiast się cieszyć, że zarobią to jeszcze kpią czasem - zero marketingu we krwi hehehe. Tylko w jednym ze sklepików sprzedawca bardzo miło mnie obsłużył i miło zagadywał i tam lubię kupować :)

312. TOWER BRIDGE

Kolejny ładny widoczek na przepiękny most :)

311. EROS - PICCADILLY CIRCUS

Mój ulubiony posążek w Londynie, pamiętam jak pierwszy raz go szukałam krążąc i szukając go wytrwale by zrobić zdjęcie :) Gdy zobaczyłam tą pocztówkę bez chwili namysłu została zakupiona :)

310. HOUSES OF PARLIAMENT

Pocztówki z Londynu chyba nigdy mi się nie znudzą :D Kolejny Big Ben do kolekcji hehehe :)

309. ST PAUL'S CATHEDRAL

Kolejna z moich zdobyczy w Londynie. Oprócz ładnego widoku Tamizy widać imponującą Katedrę św. Pawła.

sobota, 2 lipca 2011

307. MISIEK

Angielski Misiu :) Muszę odnaleźć jeszcze inne do kolekcji :) Myślę, że Anglia to będzie jedynym krajem w mojej kolekcji, z którego będę miała cały ogrom wszelkich symboli :P

306. AUTOBUS CZERWONY

Ta pocztówka jest dla mnie cudna :) Kompletnie nietypowy wymiar :)

305. KSIĄŻE WILLIAM I KATE

Ta pocztówka jest jeszcze z czasów narzeczeństwa tej pary, brakuje mi jeszcze pocztówki ze ślubu, którą już raz sobie kupiłam, ale wysłałam, bo ktoś ładnie prosił :D

304. CHARLES & DIANA 1981, WILLIAM AND KATE 2011

A to jeden z ostatnich moich zakupów. Chciałam mieć w kolekcji pocztówki z wydarzeń, które miałam okazję przeżyć będąc akurat tu w Londynie.

303. BELGIA

302. KAUNAS - KOWNO

301. CHEB

Pierwsza oficjalna pocztówka z Czech :)

300. STRELNA

Pocztówka w ramach podziękowania pomoc przy projekcie urodzinowym :) Chłopak robił niespodziankę swojej dziewczynie :) Super pomysł, też bym tak chciała, żeby mi ktoś zrobiła taką niespodziankę :)